Výjimečná krása, vytvořená s láskou

Tradiční řemeslná výroba kartáčů má svůj domov v Krušných horách. Pouze několik odborníků na světě zvládá toto umění, ve kterém má svůj původ legenda značky MÜHLE.

Každý jednotlivý model designové řady je vyráběn ručně ve firmě. Mezi tyto produkty patří pečlivě ručně vyráběné hlavice z přírodního materiálu, kterým jsou jezevčí štětiny nebo stejně vysoce kvalitní syntetická vlákna Silvertip Fibres®, která jsou vyráběna pomocí složitého výrobního procesu.

Tyto materiály jsou drahé, a proto musí být každý pohyb perfektně prováděn. Materiály rukojeti jsou také zpracovány pod pečlivým dohledem a jistou rukou, protože vysoce kvalitní výrobky pro mokré holení vyžadují zvláštní předpoklady. Povrch dřeva se utěsňuje pomocí tepelných metod a olejů. Lesklé chromové povrchy nebo povrchy ze syntetických pryskyřic jsou vytvářeny opakovaným leštěním, které zdokonaluje každý výrobek. Kovové části vyrobené z mosazi jsou pečlivě chromovány.

Sestavování jednotlivých komponentů při vytváření kompletního finálního výrobku je prováděno také ručně. Nakonec je každá unikátní položka ještě jednou pečlivě zkontrolována, než bude předána do rukou nového majitele.