Ruční výroba - Manufaktura a vzorková prodejna

Přísně vzato, firma byla ruční výrobou od samého počátku, aniž by tak byla někdy nazývána. Skutečnost, že se oficiálně zabývali ruční výrobou produktů od roku 2008, nemá nic společného s trendy a módou.

Tento termín má latinský původ: manus znamená ruku a facere znamená dělat. Všechny prvotřídní řady, EDITION, CLASSIC a MODERN, jsou stále vyráběny podle metod tradičních řemesel. Samozřejmě, že se tyto techniky dále rozvíjí a zdokonalují. Používané štětiny a materiály pro výrobu rukojeti mají vyšší kvalitu než před sedmdesáti lety.

Požadavky kladené na řemeslnou zručnost zaměstnanců MÜHLE, jejich odbornosti, jejich vytrvalost a jejich obratnost, zůstávají stejně vysoké jako dříve. Stejně jako v pionýrských dobách pracují ve většině případů s tradičními nástroji na stolech ze žuly, které odolávají působení vibrací.

Srdcem MÜHLE MANUFAKTURY je věnováno ručně vázaným štětkám na holení, pro které se používají nejen štětiny se stříbrným zakončením a jemné jezevčí štětiny, ale od roku 2001 také syntetická vlákna prvotřídní kvality Silvertip Fibre®. Hlavy štětek jsou potom kombinovány se stylovou rukojetí z různých materiálů. Břitvy a holicí strojky jsou také vyráběny tradičním způsobem, a zde ruční neznamená "mechanický". Každá jednotlivý díl je pečlivě vybrán, každý obrobek je kontrolován, pečlivě zpracován a dokončen. Konečné sestavení a přísné kontroly kvality dokončí kompletní výrobní proces.

Protože pouze dokonalý výrobek si zaslouží název MÜHLE.

MANUFAKTURA MÜHLE

Prohlídky MANUFAKTURY probíhají o víkendech, pouze po předchozí telefonické domluvě.

Tel. +49 37462 6520
Hauptstraße 18
08238 Stützengrün/OT
Hundshübel

Najděte nás na stránkách Google Maps