Historie v soukromí: Muzeum MÜHLE

SBÍRKA FIRMY MÜHLE představujeme veřejnosti od roku 2006. Zhruba 2 000 exponátů dokumentuje 200 let kulturu holení pomocí užitných předmětů a luxusních doplňků.

V historickém kadeřnickém salonu z roku 1930 můžete nalézt pozoruhodné soudobé exponáty, jakým je například vzácné pouzdro obsahující sedm břitev. Každá břitva byla použita jednou týdně, což umožnilo zotavení kovu a po týdnu byla břitva opět ostrá.

Dlouhá životnost a možnost opětovného použití charakterizuje průmyslový design uplynulých 150 let, což je skutečnost potvrzená neobvyklými vynálezy, jako jsou ty pro broušení žiletek. Během panování císaře Viléma II. byla poptávka po dalších doplňcích: Speciální pohár pro muže s knírem byl navržen tak, aby bylo zabráněno ponoření této chlouby majitele do pití. Cestovatelé si sebou mohou brát ohřívač vody a štětku na holení.

Břitvy, později často likvidované položky, doprovázely některé majitele po celý život. To je demonstrováno pomocí "holicího zařízení", které bylo patentováno před 120 lety a které nese hvězdy národní vlajky USA.

A jaký byl účel pasty na pásy? Pro každodenní holení břitvou musí být její čepel dobře nabroušena a kožený pásek se o to dobře postaral.

Muzeum je také místem inspirace. Dokumentuje všechny vývojové kroky značky, včetně historických obalů. Vývoj holicích strojků dokumentuje i mnoho historických modelů. To nás inspiruje k vytváření nových návrhů a k vylepšení stávajících technologií.

MUZEUM MÜHLE

Prohlídky ve všední dny po telefonické domluvě

Tel. +49 37462 6520
Hauptstraße 18
08238 Stützengrün/OT Hundshübel

Najděte nás na stránkách Google Maps